• سازمان توسعه تجارت ایران
  • شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران
  • انجمن لوازم خانگی ایران
تولید محور صادرات
    .
.
.
.

معرفی مجری نمایشگاه لوازم خانگی

          انجمن صنايع لوازم خانگي ايران تشكلي است با سابقه بيش از سه‌دهه فعاليت هدف‌گرا، مؤثر و بهره‌مند از خردجمعي كه با برخورداري از مديريت دانش‌محور و جامع‌نگر، كارنامه‌اي موفق ازعملكردهاي نهادي و سازماني را در متن و حافظه جامعه صنعتي معاصر ثبت كرده است.

          اين تشكل روند توسعه سازماني و تكاملي خود را با «عناوين شوراي سازندگان وسايل گازسوز و سيلندر گازمايع» و «شوراي صنايع گاز و لوازم خانگي» پشت سر گذاشته و اكنون با نام «انجمن صنايع لوازم خانگي ايران» فعاليت‌هاي پرافتخار خود را تداوم مي‌دهد؛ تشكلي كه با احساس مسئوليت در برابر نيازهاي صنعت لوازم خانگي، در شرايط گوناگون و با پايبندي به رسالت خويش در رفع مشكلات اين صنعت و گذر از بحران‌ها همواره كوشا بوده و دوران نوين فعاليت خود را به استناد بند«ك» ماده (5) قانون اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران مصوب 15/12/69 و تحت نظارت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران ادامه مي‌دهد.

اهداف انجمن

تقويت روحيه تشكل‌گرايي و ترويج فرهنگ احترام گروهي و بهره‌گيري از خردجمعي- ترويج و توسعه مديريت دانش‌محور در صنايع لوازم خانگي- ارتقاء سطح فرهنگ صنعتي در جامعه صنعتگران عضو انجمن- شناسايي و بررسي مشكلات اساسي و نقاط ضعف و قوت صنعت لوازم خانگي به‌منظور برنامه‌ريزي جامع در راستاي توسعه و رشد كمي و كيفي صنعت مذكور و صنايع وابسته- افزايش بهره‌وري فرآيند توليد- بهينه‌سازي مصرف انرژي، ارتقاء كارايي و افزايش راندمان در صنايع لوازم خانگي- تمهيد شرايط و امكانات مناسب و مطلوب توليد رقابتي در راستاي توسعه بازار لوازم خانگي در داخل و خارج از كشور با بهره‌گيري از استاندارد‌هاي ملي، بين‌المللي و دانش فني پيشرفته- توسعه و تعميق پيوند بين علم و صنعت در واحد‌هاي صنعتي.

مواردي از اصول وظايف نهادي انجمن

>  همكاري با كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي‌اسلامي ايران و اظهارنظر درخصوص مسائل مطرح در كميسيون و ارائه پيشنهادات لازم.

>  توسعه سايت انجمن متناسب با فعاليت‌هاي اين تشكل در بخش‌هاي اطلاع‌رساني، آموزشي، ترغيبي و ترويجي.

>  بررسي، تحقيق و شناخت نياز‌هاي جامعه و طبقه‌بندي انواع مختلف لوازم خانگي مورد نياز هماهنگ با الگوي مصرف جامعه.

>  تحقيق و بررسي راه‌هاي بهينه‌سازي مصرف انرژي در توليد و استفاده از لوازم خانگي و همكاري همه جانبه در اين زمينه با سازمان‌هاي ذيربط و تهيه دستور‌العمل يا طرح‌هاي لازم در اين زمينه.

>  همكاري با وزارت صنعت، معدن و تجارت و بررسي مقررات و مسائل مربوط و ارائه پيشنهادات در راستاي رفع موانع رشد صنايع لوازم خانگي و كمك به توسعه كمي و كيفي اين صنعت در بستر سازماني وزارتخانه مذكور.

>  همكاري با اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران- شوراها و اتاق‌هاي مشترك و ديگر نهادهاي وابسته به اتاق مذكور.

>  تقويت واحد‌هاي تحقيق و توسعه در شركت‌هاي توليدكننده صنايع لوازم خانگي.

>  جمع‌آوري، سازماندهي و ارائه دانش روز و آخرين روش‌ها در زمينه توليد لوازم خانگي.

>  ترويج و اشاعه مديريت بازاريابي نوين و ارتباط با مشتري.

>  ترويج و تعميق فرهنگ خدمات فروش.

>  تلاش براي ساماندهي توان صنعتي توليدكنندگان در راستاي رشد صادرات.

>  مشاركت در تصميم‌سازي‌ها و بررسي پيش‌نويس قوانين و مصوبات مرتبط با توليد و صادرات كالا‌ها و خدمات در جهت هدايت تصميم‌گيري‌هاي قانوني به سمت منافع صنعت.

>  شناسايي سازمان‌هاي هم نهاد و امضاء تفاهم‌نامه همكاري با سازمان‌هاي مذكور در زمينه‌هاي فني، آموزشي، تحقيقاتي و ديگر موضوعات مرتبط با حوزه فعاليت انجمن در سطح مؤسسات دولتي، خصوصي، تشكل‌ها، دانشگاه‌ها و مراكز علمي.

>  ايجاد ارتباط با بانك‌ها و سازمان‌هاي اعتباري كشور و همچنين سازمان‌هاي مالي و پولي بين‌المللي در قالب قوانين جمهوري‌اسلامي ايران و تمهيد زمينه اعطاء و اخذ تسهيلات مالي براي اعضاء انجمن در جهت توسعه فعاليت‌هاي واحدهاي توليدي.

>  تشويق و حمايت از سرمايه‌گذاري در بخش‌هايي كه زمينه افزايش صدور كالا‌ها يا خدمات موضوع فعاليت انجمن را فراهم مي‌كند.

>  تلاش براي افزايش دسترسي به‌بازار‌هاي جهاني كالا‌ها يا خدمات صادراتي موضوع فعاليت انجمن و ايجاد فرصت‌هاي مناسب براي اعضاء انجمن جهت ورود به ‌اين بازار‌ها.

>  معرفي اعضاء به ‌وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي مختلف جهت استفاده از خدمات و تسهيلات قابل ارائه.

>  ارائه پيشنهادات اجرايي جهت رفع مشكلات توليد و صادرات (كالا‌هاي موضوع فعاليت انجمن) به ‌نهاد‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاي ذيربط.

>  برنامه‌ريزي و برگزاري همايش با موضوعات مربوط با حوزه فعاليت انجمن در تهران يا شهرستان‌ها.

>  انتشار ماهنامه آموزشي- فني- تخصصي «پيك‌شورا».

>  انتشار كتب- مجلات و جزوات آموزشي و بروشورهاي اطلاع‌رساني.

>  تحقيق و بررسي زمينه‌ها و مسائل موجود به تمهيد حداكثري امكانات توليد قطعات مورد نياز صنعت لوازم خانگي در داخل كشور.

>  جمع‌آوري و مطالعه دقيق لوايح، قوانين، مقررات، مصوبات، دستور‌العمل‌ها و بخشنامه‌هاي مربوط به‌ تأسيس، اداره، توليد و توزيع محصولات لوازم خانگي و صنايع وابسته به‌منظور شناخت سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت و انعكاس موارد به ‌اعضاء در جهت آشنايي بيشتر صنعتگران با ضرورت‌ها و اولويت‌هاي قانوني و ترغيب اين گروه به رعايت موارد مذكور.

>  بررسي وضعيت بازار لوازم خانگي در زمينه عرضه و تقاضا و تهيه گزارشات لازم.

>  مطالعه و شناخت حـدود و انواع وظايف و تكاليف سازمان‌هاي ذيربط و برقراري ارتباط مستمر و مؤثر با اين نهادها و برنامه‌ريزي و انجام اقدامات لازم به‌منظور جلب همكاري سازمان‌هاي مذكور در جهت حمايت از صنايع لوازم خانگي و ايجاد تفاهم و هماهنگي.

>  برگزاري نمايشگاه بين‌المللي لوازم خانگي و قطعات وابسته و ديگر موضوعات مرتبط با اين صنعت در ايران و عند‌اللزوم احداث سالن و فضاي مناسب نمايشگاهي و مشاركت در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي يا اختصاصي در خارج از كشور.

>  ارائه مشورت به واحدهاي توليدي عضو انجمن در زمينه‌هاي كنترل كيفيت، تحقيق و توسعه و اجراي مقررات استاندارد.

>  تهيه و تدوين استاندارد‌هاي كارخانه‌اي مورد نياز صنايع تحت پوشش.

>  تهيه و تدوين و بازنگري استاندارد‌هاي ملي مربوط به لوازم خانگي با اخذ مجوزهاي لازم.

>  بررسي كارشناسي مسائل واحدهاي توليدي عضو و ارائه پيشنهادات و راه‌حل‌هاي عملي در راستاي رفع كمبود‌ها و نارسايي‌ها.

>  همكاري با دستگاه‌هاي اجرايي و مسئول برنامه‌ريز در تأمين مواد اوليه توليد و حضور در مراحل توزيع واحدهاي عضو براساس نياز واقعي كارخانجات مبتني‌بر ميزان توليد و ساير ضوابط مقرر و مصوب.

>  ترويج و تعميق فرهنگ كيفيت‌گرايي در راستاي ارتقاء كيفيت محصولات صنايع لوازم خانگي در حد استانداردهاي مطلوب داخلي و بين‌المللي.

>  ترويج و ترغيب توليدكنندگان به بهره‌برداري از فضاي آزمايشگاهي در كنترل كيفيت مواد اوليه، قطعات مصرفي و فر‌آورده‌هاي صنعتي در واحدهاي توليدي عضو و مساعدت در تجهيز و راه‌اندازي آزمايشگاه‌ها.

>  هدايت ‌واحد‌ها به التزام به اصول كاهش هزينه‌ها، بهبود روش‌ها، ارتقاء، راندمان و بهره‌وري نيروي كار.

>  ترويج و تعميق فرهنگ تخصص‌گرايي.

>  ترويج و تعميق فرهنگ مديريت.

>  ترويج و تعميق فرهنگ آموزش و اجراي دوره‌هاي آموزشي براي مديران، مسئولان و ديگر كاركنان واحدهاي صنعتي در كليه رشته‌ها و موضوعات مرتبط.

>  برگزاري دوره‌هاي آموزشي فني‌حرفه‌اي براي كارگران شاغل در صنايع لوازم خانگي به‌منظور ارتقاء مهارت اين گروه و افزايش بهره‌وري در كارخانجات.

>  ترويج و توسعه فرهنگ ايمني نزد مصرف‌كنندگان لوازم خانگي از طريق تدوين و اجراي برنامه‌هاي آموزشي.

>  ترويج و توسعه فرهنگ استفاده از توليدات ملي.

>  مشاركت در بررسي و تدوين ضوابط مربوط به صنعت لوازم خانگي و صنايع وابسته از طريق حضور در جلسات سازمان‌هاي مختلف.

>  ارائه نظرات كارشناسي به سازمان‌هاي ذيربط دولتي در تنظيم، تدوين و اجراي صحيح قوانين كار، استاندارد، ضوابط بيمه‌هاي اجتماعي، كارآموزي، قوانين مالي و مالياتي كشور و موارد ديگر.

>  بررسي و اعلام نظر درخصوص شرايط صدور مجوز تأسيس واحدهاي صنايع لوازم خانگي، تعيين ظرفيت و ديگر موارد مرتبط براساس اقتضائات زماني و مكاني.

>  همكاري با مسئولين متولي در بررسي شرايط و تدوين برنامه‌هاي توسعه واحدهاي موجود و كمك به مطالعه پروژه‌هاي تأسيس يا تغيير ظرفيت واجدهاي توليدي متناسب با نيازهاي مناطق مختلف كشور.

>  همكاري با دانشگاه‌ها، مؤسسات علمي، تحقيقاتي، آموزشي و صنعتي كشور در راستي تكوين و تعميم تكنولوژي جديد در كشور.

>  بررسي زمينه‌ها و عوامل مؤثر در مورد نصب، تعميرات و نگ هداري لوازم خانگي و تهيه و تدوين معيارهاي مربوط.

>  اجراي دوره‌هاي آموزشي و انتشار نشريات موضوعي براي حوزه‌هاي تعمير و توزيع لوازم خانگي.

>  عضويت در ديگر تشكل‌هاي صنعتي، اقتصادي و مؤسسات علمي، تحقيقاتي مربوط با فعاليت‌هاي انجمن و همكاري در راستاي هم‌افزايي.

>  تشكيل كميسيون‌هاي تخصصي در انجمن.

>  ارائه خدمات كارشناسي در حيطه لوازم خانگي به ‌اشخاص حقيقي و حقوقي.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ما

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران تشكلی است با سابقه بیش از سه دهه فعالیت هدفگرا، مؤثر و بهره‌مند از خردجمعی با برخورداری از مدیریت دانش محور و جامع نگر. این تشكل عناوین "شورای سازندگان وسایل گازسوز و سیلندر گاز مایع" و "شورای صنایع گاز و لوازم خانگی" را پشت سر گذاشته و اكنون با نام "انجمن صنایع لوازم خانگی ایران" فعالیت‌های پرافتخار خود را تداوم می‌دهد.

فعالیت‌های نمایشگاهی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اجرای نمایشگاه‌های بازرگانی در بهمن ماه سال ١٣٦٢ آغاز شد و با حضور جدی در نمایشگاه دهه فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی و مشارکت وسیع در نمایشگاه‌های بین‌المللی بازرگانی دوره‌های دهم تا بیست‌وششم در سال‌های ١٣٦٣ تا ١٣٧٩ تداوم یافت.

شایان ذكر است انجمن براساس قراردادهایی با مرکز توسعه صادرات ایران در سال ١٣٦٣، یک سالن اختصاصی در ضلع غربی محوطه نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای استقرار غرفه‌های صنایع وابسته احداث کرد که تا پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی تهران در سال ١٣٦٨ از آن بهره‌برداری می‌شد.

جزئیات بیشتر

تماس با ما

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران
تهران - خیابان دکتر بهشتی - خیابان صابونچی (مهناز سابق) - کوچه مبینی - پلاک 8

کد پستی: 76411-15336
تلفن:88513216-88513557
نمابر: 88512152-88744463
ایمیل: info[at]iexhap.ir
وب‌‌سایت: www.iexhap.ir

جزئیات بیشتر

logo anjoman 32x32 

تمامی حقوق برای انجمن صنایع لوازم خانگی ایران محفوظ است.
کپی رایت 1394
طراحی توسط: پارسی‌تک