چاپ کردن این صفحه

معرفی مجری نمایشگاه لوازم خانگی

          انجمن صنايع لوازم خانگي ايران تشكلي است با سابقه بيش از سه‌دهه فعاليت هدف‌گرا، مؤثر و بهره‌مند از خردجمعي كه با برخورداري از مديريت دانش‌محور و جامع‌نگر، كارنامه‌اي موفق ازعملكردهاي نهادي و سازماني را در متن و حافظه جامعه صنعتي معاصر ثبت كرده است.

          اين تشكل روند توسعه سازماني و تكاملي خود را با «عناوين شوراي سازندگان وسايل گازسوز و سيلندر گازمايع» و «شوراي صنايع گاز و لوازم خانگي» پشت سر گذاشته و اكنون با نام «انجمن صنايع لوازم خانگي ايران» فعاليت‌هاي پرافتخار خود را تداوم مي‌دهد؛ تشكلي كه با احساس مسئوليت در برابر نيازهاي صنعت لوازم خانگي، در شرايط گوناگون و با پايبندي به رسالت خويش در رفع مشكلات اين صنعت و گذر از بحران‌ها همواره كوشا بوده و دوران نوين فعاليت خود را به استناد بند«ك» ماده (5) قانون اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران مصوب 15/12/69 و تحت نظارت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران ادامه مي‌دهد.

اهداف انجمن

تقويت روحيه تشكل‌گرايي و ترويج فرهنگ احترام گروهي و بهره‌گيري از خردجمعي- ترويج و توسعه مديريت دانش‌محور در صنايع لوازم خانگي- ارتقاء سطح فرهنگ صنعتي در جامعه صنعتگران عضو انجمن- شناسايي و بررسي مشكلات اساسي و نقاط ضعف و قوت صنعت لوازم خانگي به‌منظور برنامه‌ريزي جامع در راستاي توسعه و رشد كمي و كيفي صنعت مذكور و صنايع وابسته- افزايش بهره‌وري فرآيند توليد- بهينه‌سازي مصرف انرژي، ارتقاء كارايي و افزايش راندمان در صنايع لوازم خانگي- تمهيد شرايط و امكانات مناسب و مطلوب توليد رقابتي در راستاي توسعه بازار لوازم خانگي در داخل و خارج از كشور با بهره‌گيري از استاندارد‌هاي ملي، بين‌المللي و دانش فني پيشرفته- توسعه و تعميق پيوند بين علم و صنعت در واحد‌هاي صنعتي.

مواردي از اصول وظايف نهادي انجمن

>  همكاري با كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي‌اسلامي ايران و اظهارنظر درخصوص مسائل مطرح در كميسيون و ارائه پيشنهادات لازم.

>  توسعه سايت انجمن متناسب با فعاليت‌هاي اين تشكل در بخش‌هاي اطلاع‌رساني، آموزشي، ترغيبي و ترويجي.

>  بررسي، تحقيق و شناخت نياز‌هاي جامعه و طبقه‌بندي انواع مختلف لوازم خانگي مورد نياز هماهنگ با الگوي مصرف جامعه.

>  تحقيق و بررسي راه‌هاي بهينه‌سازي مصرف انرژي در توليد و استفاده از لوازم خانگي و همكاري همه جانبه در اين زمينه با سازمان‌هاي ذيربط و تهيه دستور‌العمل يا طرح‌هاي لازم در اين زمينه.

>  همكاري با وزارت صنعت، معدن و تجارت و بررسي مقررات و مسائل مربوط و ارائه پيشنهادات در راستاي رفع موانع رشد صنايع لوازم خانگي و كمك به توسعه كمي و كيفي اين صنعت در بستر سازماني وزارتخانه مذكور.

>  همكاري با اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران- شوراها و اتاق‌هاي مشترك و ديگر نهادهاي وابسته به اتاق مذكور.

>  تقويت واحد‌هاي تحقيق و توسعه در شركت‌هاي توليدكننده صنايع لوازم خانگي.

>  جمع‌آوري، سازماندهي و ارائه دانش روز و آخرين روش‌ها در زمينه توليد لوازم خانگي.

>  ترويج و اشاعه مديريت بازاريابي نوين و ارتباط با مشتري.

>  ترويج و تعميق فرهنگ خدمات فروش.

>  تلاش براي ساماندهي توان صنعتي توليدكنندگان در راستاي رشد صادرات.

>  مشاركت در تصميم‌سازي‌ها و بررسي پيش‌نويس قوانين و مصوبات مرتبط با توليد و صادرات كالا‌ها و خدمات در جهت هدايت تصميم‌گيري‌هاي قانوني به سمت منافع صنعت.

>  شناسايي سازمان‌هاي هم نهاد و امضاء تفاهم‌نامه همكاري با سازمان‌هاي مذكور در زمينه‌هاي فني، آموزشي، تحقيقاتي و ديگر موضوعات مرتبط با حوزه فعاليت انجمن در سطح مؤسسات دولتي، خصوصي، تشكل‌ها، دانشگاه‌ها و مراكز علمي.

>  ايجاد ارتباط با بانك‌ها و سازمان‌هاي اعتباري كشور و همچنين سازمان‌هاي مالي و پولي بين‌المللي در قالب قوانين جمهوري‌اسلامي ايران و تمهيد زمينه اعطاء و اخذ تسهيلات مالي براي اعضاء انجمن در جهت توسعه فعاليت‌هاي واحدهاي توليدي.

>  تشويق و حمايت از سرمايه‌گذاري در بخش‌هايي كه زمينه افزايش صدور كالا‌ها يا خدمات موضوع فعاليت انجمن را فراهم مي‌كند.

>  تلاش براي افزايش دسترسي به‌بازار‌هاي جهاني كالا‌ها يا خدمات صادراتي موضوع فعاليت انجمن و ايجاد فرصت‌هاي مناسب براي اعضاء انجمن جهت ورود به ‌اين بازار‌ها.

>  معرفي اعضاء به ‌وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي مختلف جهت استفاده از خدمات و تسهيلات قابل ارائه.

>  ارائه پيشنهادات اجرايي جهت رفع مشكلات توليد و صادرات (كالا‌هاي موضوع فعاليت انجمن) به ‌نهاد‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاي ذيربط.

>  برنامه‌ريزي و برگزاري همايش با موضوعات مربوط با حوزه فعاليت انجمن در تهران يا شهرستان‌ها.

>  انتشار ماهنامه آموزشي- فني- تخصصي «پيك‌شورا».

>  انتشار كتب- مجلات و جزوات آموزشي و بروشورهاي اطلاع‌رساني.

>  تحقيق و بررسي زمينه‌ها و مسائل موجود به تمهيد حداكثري امكانات توليد قطعات مورد نياز صنعت لوازم خانگي در داخل كشور.

>  جمع‌آوري و مطالعه دقيق لوايح، قوانين، مقررات، مصوبات، دستور‌العمل‌ها و بخشنامه‌هاي مربوط به‌ تأسيس، اداره، توليد و توزيع محصولات لوازم خانگي و صنايع وابسته به‌منظور شناخت سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت و انعكاس موارد به ‌اعضاء در جهت آشنايي بيشتر صنعتگران با ضرورت‌ها و اولويت‌هاي قانوني و ترغيب اين گروه به رعايت موارد مذكور.

>  بررسي وضعيت بازار لوازم خانگي در زمينه عرضه و تقاضا و تهيه گزارشات لازم.

>  مطالعه و شناخت حـدود و انواع وظايف و تكاليف سازمان‌هاي ذيربط و برقراري ارتباط مستمر و مؤثر با اين نهادها و برنامه‌ريزي و انجام اقدامات لازم به‌منظور جلب همكاري سازمان‌هاي مذكور در جهت حمايت از صنايع لوازم خانگي و ايجاد تفاهم و هماهنگي.

>  برگزاري نمايشگاه بين‌المللي لوازم خانگي و قطعات وابسته و ديگر موضوعات مرتبط با اين صنعت در ايران و عند‌اللزوم احداث سالن و فضاي مناسب نمايشگاهي و مشاركت در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي يا اختصاصي در خارج از كشور.

>  ارائه مشورت به واحدهاي توليدي عضو انجمن در زمينه‌هاي كنترل كيفيت، تحقيق و توسعه و اجراي مقررات استاندارد.

>  تهيه و تدوين استاندارد‌هاي كارخانه‌اي مورد نياز صنايع تحت پوشش.

>  تهيه و تدوين و بازنگري استاندارد‌هاي ملي مربوط به لوازم خانگي با اخذ مجوزهاي لازم.

>  بررسي كارشناسي مسائل واحدهاي توليدي عضو و ارائه پيشنهادات و راه‌حل‌هاي عملي در راستاي رفع كمبود‌ها و نارسايي‌ها.

>  همكاري با دستگاه‌هاي اجرايي و مسئول برنامه‌ريز در تأمين مواد اوليه توليد و حضور در مراحل توزيع واحدهاي عضو براساس نياز واقعي كارخانجات مبتني‌بر ميزان توليد و ساير ضوابط مقرر و مصوب.

>  ترويج و تعميق فرهنگ كيفيت‌گرايي در راستاي ارتقاء كيفيت محصولات صنايع لوازم خانگي در حد استانداردهاي مطلوب داخلي و بين‌المللي.

>  ترويج و ترغيب توليدكنندگان به بهره‌برداري از فضاي آزمايشگاهي در كنترل كيفيت مواد اوليه، قطعات مصرفي و فر‌آورده‌هاي صنعتي در واحدهاي توليدي عضو و مساعدت در تجهيز و راه‌اندازي آزمايشگاه‌ها.

>  هدايت ‌واحد‌ها به التزام به اصول كاهش هزينه‌ها، بهبود روش‌ها، ارتقاء، راندمان و بهره‌وري نيروي كار.

>  ترويج و تعميق فرهنگ تخصص‌گرايي.

>  ترويج و تعميق فرهنگ مديريت.

>  ترويج و تعميق فرهنگ آموزش و اجراي دوره‌هاي آموزشي براي مديران، مسئولان و ديگر كاركنان واحدهاي صنعتي در كليه رشته‌ها و موضوعات مرتبط.

>  برگزاري دوره‌هاي آموزشي فني‌حرفه‌اي براي كارگران شاغل در صنايع لوازم خانگي به‌منظور ارتقاء مهارت اين گروه و افزايش بهره‌وري در كارخانجات.

>  ترويج و توسعه فرهنگ ايمني نزد مصرف‌كنندگان لوازم خانگي از طريق تدوين و اجراي برنامه‌هاي آموزشي.

>  ترويج و توسعه فرهنگ استفاده از توليدات ملي.

>  مشاركت در بررسي و تدوين ضوابط مربوط به صنعت لوازم خانگي و صنايع وابسته از طريق حضور در جلسات سازمان‌هاي مختلف.

>  ارائه نظرات كارشناسي به سازمان‌هاي ذيربط دولتي در تنظيم، تدوين و اجراي صحيح قوانين كار، استاندارد، ضوابط بيمه‌هاي اجتماعي، كارآموزي، قوانين مالي و مالياتي كشور و موارد ديگر.

>  بررسي و اعلام نظر درخصوص شرايط صدور مجوز تأسيس واحدهاي صنايع لوازم خانگي، تعيين ظرفيت و ديگر موارد مرتبط براساس اقتضائات زماني و مكاني.

>  همكاري با مسئولين متولي در بررسي شرايط و تدوين برنامه‌هاي توسعه واحدهاي موجود و كمك به مطالعه پروژه‌هاي تأسيس يا تغيير ظرفيت واجدهاي توليدي متناسب با نيازهاي مناطق مختلف كشور.

>  همكاري با دانشگاه‌ها، مؤسسات علمي، تحقيقاتي، آموزشي و صنعتي كشور در راستي تكوين و تعميم تكنولوژي جديد در كشور.

>  بررسي زمينه‌ها و عوامل مؤثر در مورد نصب، تعميرات و نگ هداري لوازم خانگي و تهيه و تدوين معيارهاي مربوط.

>  اجراي دوره‌هاي آموزشي و انتشار نشريات موضوعي براي حوزه‌هاي تعمير و توزيع لوازم خانگي.

>  عضويت در ديگر تشكل‌هاي صنعتي، اقتصادي و مؤسسات علمي، تحقيقاتي مربوط با فعاليت‌هاي انجمن و همكاري در راستاي هم‌افزايي.

>  تشكيل كميسيون‌هاي تخصصي در انجمن.

>  ارائه خدمات كارشناسي در حيطه لوازم خانگي به ‌اشخاص حقيقي و حقوقي.